לוגו קפה

אז אתה רוצה לבקר במטע קפה או בחווה?

אנו חושבים שזה רעיון נהדר, ומשהו שכל חובב קפה אמור להיות לו הזדמנות לעשות לפחות פעם אחת במהלך חייהם. עבור רבים מאיתנו אנחנו מבשלים את הקפה שלנו ומתענגים עליו, אך לא נותנים הרבה חשיבות מאיפה הוא בא.

לכל פול קפה, לכל תערובת יש סיפור. לגימת הקפה שמחליקה על שפתיך נסעה ועברה תהליך טרנספורמטיבי כדי להגיע אליך. ברגע שתבקר במטע או בחווה, לעולם לא תחווה קפה באותה דרך ותסמוך עלינו, זה דבר טוב.

אבל למרות שסיורי מטעים מופיעים ברשימת היעדים הצומחים במהירות, הם עדיין נופלים מחוץ לתחום של חופשות טיפוסיות, ועם זאת, בטח יש לכם שאלות על מה לעשות, או למה לצפות.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בזה.

להלן 2 טיפים שאנחנו חושבים שכדאי לזכור כשאתה מתכנן את הביקור שלך באחד ממטעי הקפה בעולם.

בחר יעד

אוקיי, זה נראה כמו הדבר הראשון שעושים. אחרי הכל, אתה צריך יעד לפני שתוכל להמריא, אך ככל הנראה האפשרויות שלך עשירות יותר משאתה חושב.

קפה גדל ביותר מ- 50 מדינות ברחבי העולם. בחירה באיזו מהן תעשה כנקודת היעד שלך תלויה במספר גורמים. הראשון שבהם הוא כמה "כפרית" אתה רוצה שהחופשה תהיה.

יצרני קפה גדולים יותר, כמו אתיופיה, ברזיל, קולומביה והוואי, למדו כי לתיירות קפה יש פוטנציאל להיות משתלם כמעט כמו הקפה עצמו. מטעים וחוות הם בשפע באזורים אלה, הם מטיילים היטב והזמנת סיור היא פשוטה כמו ליצור קשר עם סוכן נסיעות או ליצור קשר עם חברת טיולים מקומית בעצמך.

מצד שני, ישנן מדינות עם ייצור קפה קטן יותר, שאולי לא יחוו ברמה הגבוהה יותר את התיירות ובשל כך השקיעו פחות באתר נופש כמו חווית סיור. יעדים אלה, כמו אינדונזיה או רואנדה, עשויים להיות קשים יותר לאבטחה, אך הם גם יציעו חוויה אחרת לחלוטין.

דבר אחד שכדאי לזכור בעת בחירת היעד הוא הבטיחות. כמה שזה מצער, ישנם חלקים בעולם שפשוט אינם בטוחים לנסיעות נינוחות, וקפה גדל ברבים מהם. פנה לייעוץ של סוכן נסיעות מושכל לפני שתתחייב לאזור גידול קפה שאולי אינו האפשרות הבטוחה ביותר עבורך.

דבר נוסף שחשוב לזכור, ברוב המדינות הללו כבר משתמשים באופן קבוע בבר קפה לאירועים.

זכרו, המטרה היא לטבול את עצמכם בתרבות הקפה, ולהנות לחלוטין מהחוויה. עדיף להימנע מאזורי גידול קפה שאולי זה לא אפשרי.

אנו ממליצים להזמין מלון בבוקינג לשהות שלכם, לא משנה מה היעד. תוכלו להנות מקופון לבוקינג.

הכירו את ההבדלים בין מטע וחווה

האם תרצה לסייר במטע קפה או בחוות קפה? האם אתה יודע את ההבדל?

לא מעט אנשים לא מבינים שיש הבדל בין השניים, וזה לא ממש מפתיע בהתחשב בעובדה שלעתים קרובות משתמשים במונחים זה בזה. אבל, אבוי, יש הבדל וכדאי לדעת מה זה לפני שאתה יוצא לסיבוב הופעות.

בעיקרון, ההבדל בין מטעים לחוות מסתכם בשני גורמים: גודל ובעלות.

המטעים הם בדרך כלל גדולים יותר, ובבעלות מישהו אחר שאינו החקלאי. מטעי קפה גדולים ניתן למצוא באזורי גידול גדולים, כמו ברזיל. החוות לעומת זאת קטנות יותר, המופעלות על ידי החקלאים עצמם. כשאתה שומע על סחר הוגן ושיטות המקור האתיות, החוות והחקלאים שלהם הם בדרך כלל המוגנים.

גם חוות וגם מטעים מציעים סיורים, זה פשוט עניין של למצוא את זה שאליו תרצו לבקר במקום היעד שלכם. לחוויה, למרות שיש הרבה המשותף זה לזה, יהיו כמה הבדלים.

סביר יותר שסיורים בחוות יהיו קבוצות קטנות יותר, או שאולי אפילו יתקיימו באופן פרטני. יש לפעמים יותר הליכה רגלית. אבל בתמורה למאמץ גופני, לעתים קרובות אתה מקבל את ההזדמנות להתערבב עם עובדי החווה ואפילו לצבור ניסיון.

המטעים מציעים סיורים גדולים יותר ומתוזמנים, אם כי ישנם יוצאים מן הכלל לכך. במטעים לעתים קרובות יש יותר משאבים, כך שתוכלו לגלות כי סיורים כוללים תוספות כמו סרטון המציג את ההיסטוריה של הקפה או חדר טעימות המיועד במיוחד עם תפריט.

כשאתה מזמין את הסיור שלך, אתה רוצה לדעת למה אתה נועד. דאג לבקש פרטים, ולהתקשר, לשאול שאלות ולהשוות עד שתמצא את היעד שאתה יודע שיספק את החוויה המהנה והמעשירה ביותר.